Malowanie hal przemysłowych
Profesjonalne malowanie hal przemysłowych
Zauważyłeś, że sufit, ściany i posadzki na hali przemysłowej są już mocno wyeksploatowane? A może elementy stalowych konstrukcji pokazują na sobie pierwsze oznaki zniszczenia w wyniku oddziaływania korozji? Niezależnie od źródła problemu – w RS-MAL będziemy w stanie Ci pomóc! Wykonujemy kompletne malowanie hal przemysłowych z uwzględnieniem wszystkich powierzchni, które mogą wymagać odnowienia.
Usługi malowania hal przemysłowych (małopolskie i śląskie) realizujemy zgodnie z preferencjami klienta. W razie potrzeby możemy podzielić obiekt na sektory, aby nie wstrzymywać na kilka dni całej działalności przemysłowej. Szczelnie zabezpieczamy teren plandekami i korzystamy z technologii, które umożliwiają skuteczne i stosunkowo szybkie przeprowadzenie tego typu prac.
W jaki sposób malujemy hale przemysłowe w RS-MAL?
Na początek warto zaznaczyć, że do malowania hal przemysłowych wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane farby z atestem PZH (bezpieczeństwo dla branży spożywczej). Dzięki temu możemy swobodnie malować ściany, podłogi i sufity na halach zajmujących się przetwórstwem żywności.
Do sedna. W jaki sposób działamy i jak wygląda proces malowania hali przemysłowej? Nasi eksperci działają w następujący sposób:
- Przeprowadzamy wizję lokalną, aby ocenić stan hali przemysłowej.
- Przygotowujemy ofertę dla klienta wraz ze wstępną wyceną i oszacowaniem zakresu prac.
- Po zaakceptowaniu oferty przystępujemy do wstępnego mycia powierzchni. To ważne, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki temu farba będzie lepiej przylegać do malowanej powierzchni.
- Rozpoczynamy malowanie wybranych miejsc przy pomocy natrysku hydrodynamicznego, wałka lub pędzli w trudno dostępnych miejscach.
Możemy też wykonać oznaczenia poziome na posadzkach zgodne z wymogami BHP pracy w przemyśle. Zajmujemy się też biernym wykonywaniem zabezpieczeń ognioochronnych na konstrukcjach stalowych, betonowych i drewnianych.
Czyszczenie i malowanie hal przemysłowych – ile to potrwa?
Malowanie hal dzielimy na 2 grupy – malowanie wnętrza hali oraz malowanie hali z zewnątrz.
Malowanie hal wewnątrz: Do głównych zabiegów, na które warto zwrócić uwagę należą m. in. malowanie dróg ewakuacyjnych i komunikacyjnych. Właściwe oznakowania hal produkcyjnych pozwala usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, ale także zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy. Co więcej odpowiednie oznaczenie niektórych stref i punktów jest wymogiem prawnym obowiązującym w naszym kraju.
Malowanie hal na zewnątrz: Stalowe hale narażone są na korozję. W celu zapobiegania rdzewienia hali stosuje się specjalistyczne farby antykorozyjne zabezpieczające hale oraz farby proszkowe. Estetycznie pomalowana hala z zewnątrz pełni również funkcję reprezentatywną firmy i stanowi jej wizytówkę. W tym przypadku do efektownego oraz sprawnego malowania świetnie sprawdza się agregat hydrodynamiczny. Technika ta pozwala precyzyjnie i w szybkim tempie malować duże powierzchnie.
Antykorozyjne malowanie
Bardzo ważne jest to by podczas malowania antykorozyjnego panowały odpowiednie warunki atmosferyczne. Wilgotność nie powinna przekraczać 80%.
Nie należy stosować preparatów antykorozyjnych na zewnątrz gdy pada deszcz lub gdy istnieje ryzyko deszczu w przeciągu 3 godzin po malowaniu. Do malowania hal przemysłowych, dużych powierzchni i elementów najlepiej sprawdza się technika malowania natryskowego. Jest to szybka metoda nakładania powłok, w których cząstki farby są rozpraszane strumieniem powietrza pod dużym ciśnieniem w postaci drobinek kropelkowych poprzez dyszę i zamieszczone w niej małe otwory. Używamy w tym celu agregat hydrodynamiczny. Malowanie natryskowe to bardzo wydajna metoda, dzięki której w krótkim czasie można pomalować dużą powierzchnię podłoża.
Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych C1-C5
Konstrukcje stalowe wymagają ochrony przed korozją. Główną rolę w niszczeniu konstrukcji stalowych obiektów budowlanych odgrywa środowisko i jego agresywność. Duży wpływ na przebieg korozji ma również oddziaływanie mechaniczne i termiczne na dany element stalowy. Aby temu zapobiec, należy stosować odpowiednie systemy antykorozyjne.
Wyróżniamy kilka czynników korozyjnych. Określenie klasy korozyjności jest bardzo ważne, ponieważ od niej zależy między innymi dobór odpowiedniej grubości powłok, z których będzie się składał system antykorozyjny.
Wyróżniamy 5 klas korozyjności:
- C1 (bardzo mała)
- C2 (mała)
- C3 (średnia)
- C4 (duża)
- C5 (bardzo duża/przemysłowa)
Norma określa również zakres trwałości systemu malarskiego, czyli żywotność systemu do pierwszej kompleksowej pracy renowacyjnej.
Ustalono następujące zakresy trwałości systemów:
- Krótki (L) – do 7 lat
- Średni (M) – 7 – 15 lat
- Długi (H) – 15 – 25 lat
- Bardzo długi (VH) – powyżej 25 lat
Odmień wygląd i funkcjonalność Twojej hali przemysłowej
Czy Twoja hala przemysłowa potrzebuje odświeżenia? Odkryj techniki malowania, które nie tylko poprawią estetykę, ale także zwiększą trwałość i funkcjonalność Twojej przestrzeni. Nasza baza wiedzy oferuje porady dotyczące wyboru odpowiednich farb, technik aplikacji i utrzymania.