fbpx

Malowanie konstrukcji stalowych

Malowanie konstrukcji stalowych

Firma RS-MAL realizuje usługi związane z zabezpieczeniem konstrukcji stalowych, czyli malowaniem konstrukcji wykonanych ze stali na terenie małopolska, śląsk. Jak wiemy stal użytkowana na zewnątrz narażona jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, skoków ciśnienia oraz zmiennych temperatur. Brak ochrony stali lub niewłaściwe jej wykonanie spowoduje korozję i uszkodzenia. Firma RS-MAL zajmuje się profesjonalnym pokryciem podłoża, zapobiegającym niszczeniu stali. Priorytetem naszej firmy jest wybranie dobrej jakości farb dających gwarancję zabezpieczenia antykorozyjnego. Nie bez znaczenia jest dla nas, jako profesjonalnej firmy jakość używanych materiałów. Firma RS-MAL to firma certyfikowana z doświadczeniem obejmująca swoimi usługami Wadowice i okolice, wybierająca zawsze najwyższej jakości środki, których używa.

Antykorozyjne malowanie

Firma RS-MAL z Wadowic jako najważniejszy krok w malowaniu konstrukcji stalowych stawia właściwe przygotowanie podłoża. Jeżeli nie przygotujemy odpowiednio podłoża nawet produkty jakościowo dobre na nic się nie zdadzą. Działająca na terenie małopolski i śląska firma RS-MAL zajmuje się malowaniem zarówno nowo powstałych jak i użytkowanych już budynków. Jeśli na podłożu przeznaczonym do malowania widoczne są ślady korozji, priorytetową czynnością jest usunięcie najczęściej widocznej luźnej rdzy, czy też poprzedniej niejednokrotnie łuszczącej się już farby. Podłoże które będziemy malować odtłuszczamy oraz matowimy w celu zwiększenia przyczepności nowej powłoki malarskiej.

Nasza firma RS-MAL wykonuje prace malarskie hali i innych konstrukcji stalowych, wykorzystując techniki wysokościowe. Sprawne malowanie zapewnia technika natryskowa i wykorzystywane nowoczesne agregaty, dzięki którym możliwa jest precyzja zapewniająca estetyczne wykonanie nawet trudno dostępnych powierzchni. Ta technika, gdzie strumień farby idealnie pokrywa powierzchnię, jednocześnie okazuje się być ekonomicznym rozwiązaniem gwarantującym wysoką trwałość. Nałożony lakier czy farba z upływem czasu nie odpryskuje się i nie łuszczy.

Malowanie ogniochronne konstrukcji stalowych

W ofercie naszej firmy RS-MAL znajduje się również ogniochronne malowanie konstrukcji stalowych. Zabezpieczenie ogniochronne konstrukcji to jedna z naszych głównych działalności. Specjalizujemy się w tej dziedzinie i dlatego możemy zagwarantować pełną satysfakcję z naszych usług. Mamy świadomość tego, jak dobrze przygotować podłoże oraz jakich użyć farb by spełniało Normy Europejskie. Prace wykonujemy według Polskich Norm.

Przeciwpożarowe zabezpieczenie konstrukcji stalowych budynku przekłada się w sposób praktyczny na zapewnienie bezpieczeństwa osobom w nim przebywającym. Ponadto ogniochronne malowanie budynku stanowi zabezpieczenie wyposażenia budynku jak i samego budynku. Rzetelnie i starannie dobieramy odpowiednie produkty w celu wybrania najlepszej metody do konkretnego przypadku. Realizując zlecone nam prace gwarantujemy spełnienie wymagań stawianych przez inspektora powłok malarskich i inspekcję powłok technicznych.

Malowanie konstrukcji stalowych

Ważny jest nadzór fachowców – na każdym etapie prac. Nałożoną powłokę malarską wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym bardzo trudno ocenić pod względem jakości, widząc jedynie efekt końcowy. Stąd właśnie tak duży nacisk na użycie odpowiednich materiałów i dozór prac na każdym etapie.

Malowanie hal

Malowanie hal produkcyjnych oznacza głównie malowanie hal stalowych, które jest realizowane za pomocą nowoczesnych technologii i farb. W tym celu wykorzystuje się malowanie natryskowe agregatami hydrodynamicznymi lub przy użyciu wałków i pędzli.

Malowanie hal dzielimy na 2 grupy - malowanie wnętrza hali oraz malowanie hali z zewnątrz.

Malowanie hal wewnątrz: Do głównych zabiegów, na które warto zwrócić uwagę należą m. in. malowanie dróg ewakuacyjnych i komunikacyjnych.Właściwe oznakowania hal produkcyjnych pozwala usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, ale także zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy. Co więcej odpowiednie oznaczenie niektórych stref i punktów jest wymogiem prawnym obowiązującym w naszym kraju.

Malowanie hal na zewnątrz: Stalowe hale narażone są na korozję. W celu zapobiegania rdzewienia hali stosuje się specjalistyczne farby antykorozyjne zabezpieczające hale oraz farby proszkowe. Estetycznie pomalowana hala z zewnątrz pełni również funkcję reprezentatywną firmy i stanowi jej wizytówkę. W tym przypadku do efektownego oraz sprawnego malowania świetnie sprawdza się agregat hydrodynamiczny. Technika ta pozwala precyzyjnie i w szybkim tempie malować duże powierzchnie.

Antykorozyjne malowanie

Bardzo ważne jest to by podczas malowania antykorozyjnego panowały odpowiednie warunki atmosferyczne. Wilgotność nie powinna przekraczać 80%.
Nie należy stosować preparatów antykorozyjnych na zewnątrz gdy pada deszcz lub gdy istnieje ryzyko deszczu w przeciągu 3 godzin po malowaniu.

Malowanie przemysłowe

Do malowania dużych powierzchni i elementów najlepiej sprawdza się technika malowania natryskowego. Jest to szybka metoda nakładania powłok, w których cząstki farby są rozpraszane strumieniem powietrza pod dużym ciśnieniem w postaci drobinek kropelkowych poprzez dyszę i zamieszczone w niej małe otwory.Używamy w tym celu agregat hydrodynamiczny. Malowanie natryskowe to bardzo wydajna metoda, dzięki której w krótkim czasie można pomalować dużą powierzchnię podłoża.

Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych C1-C5

Konstrukcje stalowe wymagają ochrony przed korozją. Główną rolę w niszczeniu konstrukcji stalowych obiektów budowlanych odgrywa środowisko i jego agresywność. Duży wpływ na przebieg korozji ma również oddziaływanie mechaniczne i termiczne na dany element stalowy. Aby temu zapobiec, należy stosować odpowiednie systemy antykorozyjne.
Wyróżniamy kilka czynników korozyjnych. Określenie klasy korozyjności jest bardzo ważne, ponieważ od niej zależy między innymi dobór odpowiedniej grubości powłok, z których będzie się składał system antykorozyjny.

Wyróżniamy 5 klas korozyjności:

  • C1 (bardzo mała)
  • C2 (mała)
  • C3 (średnia)
  • C4 (duża)
  • C5 (bardzo duża/przemysłowa)

Norma określa również zakres trwałości systemu malarskiego, czyli żywotność systemu do pierwszej kompleksowej pracy renowacyjnej.

Ustalono następujące zakresy trwałości systemów:

  • Krótki (L) – do 7 lat
  • Średni (M) – 7 – 15 lat
  • Długi (H) – 15 – 25 lat
  • Bardzo długi (VH) – powyżej 25 lat

Malowanie mostów

Do mostów, które wymagają renowacji najlepiej użyć farb epoksydowych przeznaczonych do słabiej przygotowanych podłoży. Przenikają one warstwę rdzy i przylegają do stalowej powierzchni zapobiegając dalszemu procesowi korozji. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie ma możliwości wcześniejszego usunięcia rdzy z powierzchni. Farby te, zawierają pigmentowane aluminium które działa niczym tarcza, chroniąc mosty przed korozją.

Mycie hal

Utrzymanie czystości hal przemysłowych to nie lada wyzwanie z którym boryka się większość ich właścicieli Wyróżniamy kilka metod czyszczenia, a klient sam decyduje jak szeroki zakres czyszczenia jest dla Niego satysfakcjonujący. Wybór technologii jest uzależniony od rodzaju działalności prowadzącej w hali przemysłowej. Inne wymagania są w przemyśle spożywczym a inne w np hucie. W zależności od branży zabrudzenia mają różne oblicza. Może to być zwykłe zakurzenie infrastruktury hali, mgły olejowe, pyły przemysłowe, osady kamienia, żużel, kleje, żywice oraz farby, których bez użycia odpowiednich środków czyszczących nie zdołamy efektywnie usunąć.

Remonty hal

W zakres remontu hal przemysłowych zaliczamy: wylewki przemysłowe, wylewki betonowe oraz posadzki betonowe. Należy również podjąć się sprawdzenia elektryki i hydrauliki w remontowanej hali. Dzięki użyciu najnowszych technologii oraz najlepszych produktów, remontowana hala utrzyma się w dobrym stanie przez długie lata.

Oś. Pod Skarpą 28/2
34-100 Wadowice
606 362 990
apartmentenvelopesmartphone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram