Piaskowanie konstrukcji stalowych

Hydroizolacja dachów

Co to jest piaskowanie konstrukcji stalowych?

Głównym celem piaskowania konstrukcji stalowych jest redukcja uszczerbków powstałych w metalu. Ubytki powstają przez wszystkie czynniki atmosferyczne np. zmiany temperatury i ciśnienia, czy zanieczyszczone powietrze. Proces piaskowania konstrukcji metalowych polega na czyszczeniu i przekształceniu metalowej powierzchni. Stosuje się do tego materiały ścierne pod ciśnieniem sprężonego powietrza bądź pyłu. Efekt tego zabiegu podobny jest do efektów po szlifowaniu, aczkolwiek zapewnia równiejszą i delikatnie szorstką powierzchnię. Po piaskowaniu nawierzchnia przygotowana jest do dalszych etapów obróbki np. malowania.

Konstrukcję po zakończonym procesie należy, jak najszybciej zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zabieg ten pozwoli na zabezpieczeniu stali przed różnymi czynnikami oraz przeciw postępującej korozji. Dużą zaletę piaskowania jest możliwość renowacji elementów stalowych.

Nasze usługi obejmują szczególnie czyszczenie konstrukcji stalowych, przy użyciu technologii piaskowania. Pracujemy na sprawdzonym sprzęcie i materiałach. Z chęcią podejmiemy się nieszablonowych zleceń.

 

Opracowana w ramach projektu „Bon Sukcesu”

Odnów swoje konstrukcje stalowe - odkryj moc piaskowania!

Czy Twoje konstrukcje stalowe wymagają odświeżenia? Zanurz się w naszej bazie wiedzy i poznaj, jak piaskowanie może przywrócić im dawny blask. Dowiedz się, jak ta efektywna metoda oczyszczania nie tylko poprawia wygląd, ale także przygotowuje powierzchnię do dalszych procesów, takich jak malowanie czy zabezpieczanie.