Wymiana pokrycia czy malowanie dachu? W co warto zainwestować?

Dach to element budynku, który jest najbardziej narażony na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Niezależnie od materiału, z którego został on wykonany bez specjalnego zabezpieczenia prędzej czy później ulegnie zniszczeniu. Wahania temperatur, deszcz czy śnieg to tylko niektóre z czynników, które niszczą pokrycie dachowe. W ostateczności konieczna może okazać się wymiana dachu, która wiąże się z dużymi kosztami. Sprawdźmy, jak można uniknąć tego wydatku korzystając z usługi malowanie dachu?

Co sprawia, że konieczna jest wymiana dachu?

Prawidłowy stan pokrycia dachowego jest niezbędny do funkcjonowania każdego domu. Nieszczelny dach może powodować szereg awarii, które w konsekwencji mogą doprowadzić do kosztownych remontów. Do pogorszenia się stanu dachu mogą przyczynić się liczne czynniki atmosferyczne. Wilgoć, niskie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne z czasem odcisną swoje piętno na każdym dachu. W  momencie, kiedy całe pokrycie jest mocno uszkodzone faktycznie, niezbędna może się okazać jego wymiana, lecz można uniknąć tego kroku. Prawidłowe konserwowanie i renowacja może wydłużyć okres użytkowania pokrycia dachowego.

Jak uniknąć kosztów związanych z wymianą dachów?

Uszkodzenie pokrycia dachowego to najczęściej tylko początek problemów. W momencie, kiedy dach przecieka może dojść do uszkodzenia krokwi i całej konstrukcji dachu, którego wymiana jest niezwykle kosztowna. Jednak można uniknąć tych kosztów. Gdy dach nie jest poważnie uszkodzony, a tylko stracił swoją pierwotną barwę lub pojawiły się małe ogniska korozji wystarczy odpowiednia renowacja. Regularne malowanie dachów śląsk może wydłużyć jego żywotność o wiele lat, oszczędzając nam dodatkowych wydatków.

Czyszczenie i malowanie dachu małopolskie- sposób na trwałe zabezpieczenie pokrycia dachowego

Często wymiana dachu nie jest konieczna, wystarczy pokryć dach nową powłoką ochronną i naprawić drobne uszkodzenia, aby cieszyć się sprawnym dachem. Sam proces malowanie dachów małopolskie polega na oczyszczeniu całej powierzchni i nałożeniu farby ochronnej, która wzmocni dach. Bez względu na rodzaj pokrycia dachowego możemy odnowić jego trwałość przy pomocy specjalistycznych farb. Nawet w przypadku pokryć z blachy czy dachówek nałożenie impregnatu może uchronić nas przed koniecznością wymiany całego dachu. Dużą zaletą malowania dachu jest możliwość zmiany jego koloru. Gdy wybieramy rodzaj farby, możemy wybrać również jej kolor, na który zostanie pomalowany dach. Należy jednak pamiętać, że aby konserwacja została prawidłowo wykonana, musi się tym zająć profesjonalna firma.

Jakie korzyści wynikają z malowania dachów?

W odróżnieniu do wymiany pokrycia dachowego jego pomalowanie jest dużo tańsze. Koszty związane z pomalowaniem dachu są zazwyczaj małą częścią tego, co musielibyśmy przeznaczyć na jego wymianę. Firma zajmująca się malowaniem dachów w pierwszej kolejności oczyści i odgrzybi cały dach. W następnych etapach zostaną usunięte wszystkie uszkodzone elementy. Dopiero, gdy cały dach jest wolny od korozji zostaje nałożona pierwsza warstwa farby. Cały proces jest znaczenie szybszy od wymiany dachu i sprawia znacznie mniej problemów.  Prawidłowo wykonana usługa pozwala cieszyć się sprawnym dachem przez długie lata.

Kto może wykonać malowanie dachu śląsk?

W zależności od rodzaju pokrycia dachowego różnić się będą metody jego impregnacji. Warto pamiętać, że powodzenie całego procesu zależy nie tylko od wyboru farby, ale również od prawidłowego oczyszczenia dachu.  Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która przeprowadzi czyszczenie i malowanie dachu małopolskie. Wśród wielu firm obecnych na rynku na uwagę zasługuje Rs-malJest to firma z długoletnim doświadczeniem, która kompleksowo zajmuje się renowacją pokryć dachowych zarówno domów jak fabryk i magazynów. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy liczyć na pełne wsparcie podczas wyceny i zakup materiałów. Warto również zwrócić uwagę na gwarancje jaką Rs-mal daje na wykonaną przez nich pracę.

Podsumowanie

Wymiana dachu wiąże się z dużymi kosztami, których możemy uniknąć, wybierając znacznie tańszą usługę malowania pokrycia dachowego. Niezależnie od rodzaju pokrycia nałożenie warstwy ochronnej może znacznie poprawić jego stan. Wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się malowaniem dachów jest niezbędne, ponieważ cały zabieg jest zbyt skomplikowany, aby wykonać go samodzielnie.

Szukasz profesjonalnej firmy, która wykona malowanie dachu?

Skorzystaj z oferty RS-MAL i zaoszczędź swoje pieniądze. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie malowania dachów, elewacji i konstrukcji stalowych.

Zobacz również