fbpx

Elewacja budynku

To właśnie ona nadaje charakter i decyduje o wyglądzie budowli. Jeżeli elewacja domu, elewacja budynku użytkowanego jest już zniszczona lub zwyczajnie chciałbyś ją odświeżyć, najprostszym sposobem na zmianę jest pomalowanie elewacji. My jako firma doskonale znamy się na doborze odpowiednich produktów, stawiając sobie za priorytet efekt końcowy zarówno wizualny jak i funkcjonalny na najwyższym poziomie. Firma RS-MAL to firma z doświadczeniem oferująca malowanie budynków na terenie Oświęcimia i okolic, gwarantująca pełną satysfakcję zleceniodawcom w przystępnych cenach. Malujemy elewacje domów jednorodzinnych, biurowce, hale przemysłowe, jak i inne budynki. Firma RS-MAL stosuje innowacyjny sprzęt dostępny na rynku wykorzystując najnowszą technologię, łącząc ją jednocześnie z panującymi trendami. Stosujemy środki najwyższej jakości. Posiadamy wymagane przygotowanie zawodowe oraz niezbędne doświadczenie, aby osiągać 100% efekty. Wygląd elewacji jest istotny nie tylko w ocenie innych, ale także dzięki odpowiedniej obróbce tynku elewacyjnego możemy ukryć drobne defekty twojego budynku, z jednoczesnym podkreśleniem jej atutów.

Czynniki zewnętrzne niszczące elewację budynków

Nie ma możliwości ochrony elewacji przed wpływem czynników atmosferycznych i cywilizacyjnych. Czynniki te w sposób niekorzystny wpływają zarówno na jej trwałość jak i estetykę. Przede wszystkim wilgoć, czyli opady atmosferyczne, wilgoć z gruntu, jak również promieniowanie UV – światło słoneczne, zmiany temperatur sprawiają, iż fasada traci z biegiem upływu czasu swoją pierwotną świeżość. Niesprzyjające są również lotne zanieczyszczenia z powietrza, a także wszelkiego rodzaju grzyby, bakterie i porosty. Poza wszystkimi wyżej wymienionymi czynnikami biologicznymi pogorszenie wyglądu zewnętrznego powodują środki chemiczne oraz sole mineralne. Odświeżenie pozwala przywrócić schludny wygląd budowli, który został zniszczony poprzez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Jakie podłoża możemy malować?

Bez względu na rodzaj elewacji wcześniej czy później, każda fasada będzie potrzebować odświeżenia. Czasem wystarczy ją umyć, lecz nie zawsze to wystarcza i ostatecznie okazuje się, że niezbędne jest jej pomalowanie. Elewacje mają różne podłoża, dlatego też przybliżamy które z nich są najczęściej malowane.

Do podłoży najczęściej malowanych zaliczyć możemy
  • Tynki: krzemianowe, mineralne, silikonowe, akrylowe
  • Powierzchnie drewniane, powierzchnie betonowe
  • Ceramikę budowlaną
  • Tworzywa sztuczne
Przygotowanie podłoża i wybór farby

Firma RS-MAL ceni sobie zadowolenie klientów, dlatego też naszym priorytetem jest perfekcyjne wykonanie pracy zaczynając od podstawy, czyli odpowiednie przygotowanie podłoża. Ceramika, beton, tynk czy każde inne podłoże musi być pozbawione tłustych plam, brudu oraz innych wykwitów. Przed pomalowaniem podłoża użytkowanego, w którym są ubytki, ewentualne nierówności uzupełniamy je odpowiednią zaprawą. Po zakończeniu etapu przygotowań, możemy przejść do malowania elewacji danego obiektu. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu służymy pomocą w doborze odpowiedniej metody.

 

Niezwykle istotnym elementem malowania elewacji jest wybór farby przeznaczonej do malowania budynku. My jako firma uwzględniamy w swojej ocenie takie czynniki jak usytuowanie budynku, rodzaj podłoża, oraz jego wiek. Elewacje koloryzowane przez nas pokrywane są odpornymi i trwałymi powłokami malarskimi dobieranymi indywidualnie do danego budynku.

Nasza doświadczona firma profesjonalnie posługuje się najnowszymi rozwiązaniami na płaszczyźnie malowania elewacji, nieustannie poszukując optymalnych rozwiązań.

Oś. Pod Skarpą 28/2
34-100 Wadowice
606 362 990
apartmentenvelopesmartphone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram