fbpx

Jakie zanieczyszczenia znajdziesz na swoim dachu, jak się ich pozbyć? Co to jest mycie i czyszczenie dachów?

Czy dach domu może być zanieczyszczony i jakie ma to znaczenie?

Większość osób nie zastanawia się nad stanem swojego dachu, dopóki nie wymaga renowacji lub malowania. Najczęściej skupiają się na elewacji, oknach i drzwiach, dach traktując po macoszemu. Tymczasem warto zdawać sobie sprawę, że dach jest szczególnie narażony na zabrudzenia, ze względu na swoje wyeksponowanie i kształt. Na dachu mogą pojawić się różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak: gałęzie, liście, igły, żywica, odchody ptaków, uszkodzone dachówki, pozostałości po ekipach budowlanych, czyli na przykład gwoździe, kurz, sadza i brud atmosferyczny. Tak samo deszcz powoduje osadzanie się różnego rodzaju pyłów atmosferycznych na dachu. Duże nagromadzenie zanieczyszczone występuje w takich miejscach jak komin czy okna dachowe, bo tam brud może łatwo się gromadzić. Jak widać, wiele różnych czynników może działać na dach latami i powodować różne szkodliwe procesy dla jego powierzchni.

Co się dzieje, gdy brud zbiera się latami na dachu i co można z tym zrobić?

Łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy przez lata na dach działają różne czynniki atmosferyczne, smog, wszelkie elementy z drzew i nie tylko. Niektóre z nich zaczynają gnić i mogą wejść w korozję z blachą na dachu, a tym samym zanudzać jej integralność. W przypadku dachówek jest to idealne siedlisko dla mchu i różnych organizmów. Pomijając względy szczelności dachu, z biegiem lat przestaje on estetycznie wyglądać. Na szczęście można zdecydować się na czyszczenie i malowanie dachów małopolskie. Samodzielnie byłoby naprawdę ciężko skutecznej umyć dach, nie mając odpowiednich narzędzi i doświadczenia.  Zresztą byłoby to zwyczajnie niebezpieczne. Myjka ciśnieniowa i rusztowanie to elementy niezbędne do wykonania takiej czynności.

Czyszczenie dachu to jedno, ale potem najlepiej go dodatkowo zabezpieczyć, dzięki specjalnej impregnacji i malowaniu. Taka ochrona przed wilgocią i brudem jest niezastąpiona, aby dach był w dobrej kondycji na całe lata. Często właściciele domów latami nie sprawdzają dachu i mogą nawet nie przypuszczać, co dzieje się na jego powierzchni i jakie mogą być tego skutki dla wnętrza domu.

Na czym polega usługa malowania dachów?

Przede wszystkim taki proces wymaga niebezpiecznej pracy na wysokości i profesjonalnego sprzętu. Powierzchnia dachu jest odświeżana, usuwa się ogniska korozji, firma dobiera kolor farby na dach, a następnie powierzchnia jest myta i malowana, zabezpieczona na dalsze lata. Poszczególne etapy to cały proces, który gwarantuje odwołany efekt. Na początku czyści się dach dzięki myjce pod wysokim ciśnieniem, przy użyciu wody i specjalnych środków czyszczących. Następnie robi się odtłuszczanie, które prawidłowo wykonane stanowi podłoże dla farby. Kolejny etap to usuwanie ognisk rdzy, za pomocą szlifierki mechanicznej lub szczotki drucianej. Dzięki temu wydłuża się żywotność dachu i chroni jego szczelność. Na sam koniec nakłada się farbę o specjalnych właściwościach hydrodynamicznych, czyli bezpowietrzną. Takie malowanie dachów małopolskie to usługa, którą od lat świadczy firma RS-MAL. Pełne doradztwo i gwarancja na usługę to wyróżniki RS-MAL. Niezależnie czy dach jest z blachy gładkiej, trapezowej, blachodachówki czy dachówki ceramicznej lub betonowej, profesjonaliści poradzą sobie z każdą powierzchnią.

Dlaczego warto zamówić profesjonalne usługi związane z czyszczeniem i malowaniem dachu?

Jeśli zwleka się z czyszczeniem dachu, powstałe zanieczyszczenia mogą utworzyć grubą warstwę, trudną do usunięcia. Poza tym, dach może być nieszczelny i dostająca się woda może powodować pękanie ścian w zimie lub pleśń latem. Jedno i drugie zjawisko może być bardzo kosztowne w naprawie, dlatego lepiej mu zapobiegać niż naprawiać skutki nieszczelnego czy zabiedzonego dachu.

Malowanie dachów Śląsk to kompleksowa usługa dla każdego właściciela domu, który chce zadbać całościowo o swój dobytek. Umyty, wymalowany i zaimpregnowany dach to solidna podstawa dla całego domu. W kolejnych latach dach może częściowo sam się oczyszczać, dzięki takim środkom. Jest to opłacalna inwestycja, bo chroni się dach na bardzo długo i nie trzeba martwić się o skutki nieszczelnego dachu i ich kosztowne usuwanie. Specjalista z firmy RS-MAL sprawnie oceni stopień zanieczyszczenia dachu i dobierze odpowiednie środki czyszczące i farbę, a jeśli trzeba zaproponuje proces hydroizolacji dachu. Dzięki płynnej membranie dach jest chroniony przez okres ponad 20 lat i nie trzeba już martwić się o szkodliwe czynniki atmosferyczne i inne zabrudzenia.

Szukasz profesjonalnej firmy, która wykona czyszczenie dachu?

Skorzystaj z oferty RS-MAL i zaoszczędź swoje pieniądze. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia i malowanie dachów.

Zobacz również